Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Крафтовий паб Tankovna в Зліні

Крафтовий паб Tankovna в Зліні
Липень 25, 2019 CraftBeer

Крафтовий паб Tankovna в Зліні

Побувати в Чехії у пабі з крафтовим пивом – це доволі цікава історія, бо в країні багато свого смачного лагера, який чехи (і не тільки) люблять всім тілом і душею. Аж Іван Семесюк, перебуваючи недавно на гастролях Остраві, зауважив, цитую: “в цілому, судячи з мармиз і загального фенотипу чеського люду, відчувається, що алкоголь посідає значне місце в їхній культурі”.

Ніби і питання, куди крафтовому пиву затесатись поміж стійкі бетонні підмурки тамтешнього традиційного лагера. Але все ж два відсотки крафтових пивоварень чехи в себе нарахували.

Коли я вже згадував таке місто як Злін і нарахував там один крафтовий паб, то це вже не зовсім правда. В приміщені готелю, в якому колись відмовилась жити Національна збірна України з футболу (і правильно зробили), відкрили паб Tankovna.

Читайте також більше про Чехію

Він простий, як в інтер’єрі, так і в наповнені. Там тринадцять кранів, в трьох з яких постійно наливають лагер. Один з них – з цистерни. Елі здебільшого світлі, індійські, амбери. Немає особливих експериментів, сауерів, імператорських стаутів тощо. Серед імпорту на крані бельгійський kasteel rouge від Van Honsebrouk. До речі, останнє – досить збалансоване, питке, ніжне фруктове пиво. При цьому містить 8% алкоголю.

Холодильник пабу такий же простий, як все решта – кілька пляшок чеського крафту і трішки імпорту. Їжа – кілька позицій традиційної для чеських закладів: тартар, коліно, сир на грилі, і не чеської – бургери, курячі крильця…

Читайте також головний фестиваль крафтового пива в Україні

Щодо пива, то дві дванадцятки – світла і темна – Kanec, і десятка – Beran – від регіональної Zámecký pivovar Břeclav. Зі скуштованих мною елів – IPA від пивоварні Nachmelena Opice (в перекладі п’яна мавпа) з міста Krnov, пшеничний американський ель Fancy Farmer від пивоварні Mazak (місто Dolní Bojanovice, варять сім різних single hop), APA від пивоварні Clock (містечко Potštejn на півночі країни, асортимент варять не надто широкий, але мають в ньому берлінер).

Все збалансоване і відповідає етикетці. в Танковні також проводяться лекції про пиво, зустрічі з пивоварами і інші речі, які дозволяють мешканцям дізнатись більше про пиво.

Зауважу, що десь станом на 2018 рік, в Чехії діє близько 350 крафтових пивоварень. Найбільше їх в Празі — 33, в Брно і Плзені — близько десятка. На думку людей, які знаються, кількість пивоварень зросте з роками до 650 і цього буде достатньо, щоб задовольнити увесь ринок.

CraftBeer

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of