Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Пілснер як “ополіскувач для рецепторів” поміж іпою

Пілснер як “ополіскувач для рецепторів” поміж іпою
Червень 13, 2019 CraftBeer

Пілснер як “ополіскувач для рецепторів” поміж іпою

Олександр Сєдов відвідав Budapest Beer Week і, крім того, що заспамив антапд, поділивсь своїми висновками щодо пивних трендів, розклавши їх по сортах. Я не прихильник методики ЗМІ брати публікацію з фейсбука на сайт, а потім знов постити на фейсбук, але пост Сіда мені сподобався. Ще рік тому я б не зрозумів і 60% з написаного (як це буває, коли бірґіки вільно висловлюють свою думку про пиво). Зараз же я розумію здебільшого дві третини в таких постах, а то і більше. Ще трошки погуглив і переклав. Словом, дев’ять висновків після BPBW: від лагерів до кисляків через стаути.

1. “Лагер is overrated”, проходьте далі. Коли на арену виходить черговий пивний аналітик і вже п’ятий рік поспіль говорить про швидкий прихід лагера (ох, а це дійсно вічна пісня, яку давно наспівують від США до нас – ред.), я автоматично занижую його професіоналізм на 0.5. Вся справа в тому, що і аналітики, і пивовари плавають на трохи інших рівнях, а головний споживач крафта запиває мілк стаут ​​іпою і в труні він бачив ваш пілснер. Так, безумовно, у лагера є свідомі фанати, але це не те пиво за яким люди підуть до крафтового пабу. У наших пабах наявність/відсутність лагера ніяк не впливає відвідуваність, а сам сорт в 90% випадків виступає в ролі “ополіскувач рецепторів” поміж іпою. Є ще один смішний “улюбленець” аналітики і це Кельш, але Кельш поза Кельном виявився просто мертвонародженим стилем (це треба прийняти і пробачити).

2. Друга тема, яку ми скоро побачимо, це Micro IPA (той же IPA, тільки з міцністю 2%-3.5% алкоголю). Тему цю найголосніше качає Міккеллер, який настільки “давно” в індустрії, що втомився пити і “топити” за слабоалкогольне пиво. І технічно так, коли на вулиці літо, а IPA знаходиться в районі 4%, це саме воно, бо пити його можна багато і з задоволенням. Але ось коли іпа падає до 3%, вона стає схожа на промитий стакан з-під повноцінної іпи. Але зуб даю, скоро це доповзе до нас (і, як зазвичай, в міжсезоння) і будемо ми в листопаді пити цю водицю не розуміючи “як?” і “навіщо?”. Випробувавши п’ять представників Micro IPA в Будапешті, я чітко вивів своє ставлення до цього стилю як “мікро іпі – мікро оцінки”.

Читайте також про форум пивоварів і рестораторів

3. Milkshake IPA, це як стиль емо в 2007. Хлопці з підвалів мляво страйкують, що це їхній споконвічний емо-панк, діти на рожевих панчохах наполегливо слухають My Chemical Romance і про жодні коріння й чути не хочуть. Будапештський фест показав, що і в світі пивовари до цих пір не можуть визначитися, яким же повинен бути Мілкшейк. А найголовніше, що іноді просто лактоза і хміль більше вражають, ніж канонічні текстурні і “шейкові” інтерпретації з тропічними фруктами.

4. Brut IPA успішно вмер і знищив його Рабіновіч.ком, який всім успішно “наспівав” рецептуру з інтернетів. Якщо американська іпа кувалася роками і вона до цих пір непохитна, то брют став набором інтерпретацій, в яких ніхто не знає як воно повинно бути. І навіть при тому, що у цього пива цікавий і сильний концепт, воно повністю програло на головній арені – в крафтовому пабі. Жодного разу особисто я не міг змусити себе взяти келих “брюта”. Його зависокий алкоголь вбиває всю сесійність, а приглушений смак відразу втрачається поруч з повноцінною іпою. Так, ви можете красиво бити себе п’ятами в груди і кричати, що це найкращий стиль в світі і “ренесанс нормальної іпи”, але чесний і п’яний ви навряд чи візьмете більше одного келиха цього пива в п’ятницю ввечері.

Читайте також про таке саме шо IPA, але ліпше в сто раз

5. Hazy IPA сьогодні успішно розділився на три типи – приголомшливий (5%), хороший (45%) і гімно (50%), хоча рівень “гімна” ви вирішуєте самі, в залежності від того, пили ви 2-4 тижневий Трілліум (пивоварня в Массачусетсі – ред.) чи ні. Приголомшливі варять тільки в США і Англії, хороші в США, Британії, Скандинавії та місцями Польщі. Гімно варять скрізь і з такою динамікою, немов кожен пивовар спить і бачить черги за своїми хейзі “як в Америці”. Що робити з цим стилем далі, хз. Одні угорці ось з’їздили в Чикаго і повчилися варити там, і їх хейзі раптово опинився на голову кращим їхніх інших сортів. Але я ні на що не натякаю.

Читайте також про hazy ipa вдома

6. Просто Imperial Stout вмер, хай живе New Imperial Stout. Класичний приклад цього стилю успішно кристалізувався і відправляється у вічність. А якщо точніше, то його вже багато разів довели до ідеалу в Європі і США, і сумніваюся, що у тебе, український пивоваре, є час і сили, щоб роками відточувати свій рецепт цього великого стилю. Тим більше, що в моду увійшли будь-які “імператорські милиці” у вигляді приставок coffee, coconut, pastry, mexican hot chocolate, ну і просто BBA (я так розумію, йдеться про bourbon barrel aged beer, хоча bba, то ще best bitter ale – ред.). І всі вони дуже виправдані, так як подібні стаути завжди цікавіші від своїх голих баз. Єдиний напрям, в якому не треба йти, то це кислі імперіал стаути, тому що перший і поки єдиний сорт, в якому це все гармонійно злітається, був Odyssey 009 від Siren, випробуваний на фестивалі.

Читайте також про інтерес інвесторів до український пивоварень

7. А тепер пройдемося вже по кислому пиву і почнемо з American Sour Ale. Завдяки GoodWine і Varvar, ми тепер добре знайомі з цим стилем і він виявився… ні про що. Точніше як, перші 10 варіацій заходять на ура, потім ти просто зустрічаєш мікс “Бретт+бочка+кислинка+фармхаусність” знизуєш плечима і ставиш 3.75-4.25, типу норм. На жаль, база цього стилю зжирає майже всі нюанси, що особливо помітно в кислих релізах Варвара, а в випадку з ідентичними американськими сауерами по 500 грн за 0.375, стає ще прикріше за гроші вкинути в чужій хайп.

Читайте також про магазин домашнього пивоваріння в США

8. Другий момент щодо сауерів, який я зрозумів в Будапешті – ягідні сауери, це новий IPA… тільки гірше. В IPA хоч є різноманітність хмелю і солодів, а в ягідних сауерах база буває тільки більш-менш кислою, а поверх лежать перевірені червоні ягоди або пюре маракуї. Такий сорт набридає вже на п’ятому зразку, але ми найближчим часом від нього нікуди не дінемося. Аж надто просто стало робити кеттл-сауер (kettle souring – технологія, яка дозволяє пивоварам швидко окислювати неферментоване сусло, навіть до 24 годин – ред.), а потім добивати цю справу свіжозамороженими фруктами. І так, людей яким таке пиво подобається стає все більше.

9. Зате дуже радує гозе. Цей сорт продовжує крокувати семимильними кроками і залучати нових прихильників. Найбільш вражаючі фруктові елі на фесті виявилися на базі гозе. І мені здається, що вся справа тут якраз в більш складній базі, яка при цьому дає цікавіший баланс, ніж просто сауер, а також вимагає більше уваги до пропорцій. Дивно, що в наших широтах ніхто (крім OddBrew) до сих пір не гаважується посунути з п’єдесталу Captain Salt (пиво від Varvar – ред.), банально зробивши його трохи більш пряним і солоним (яким він спочатку і був). А про те, щоб додати в нього ту ж малину, я взагалі мовчу.

Зауважу, що фест в Будапешті відбувався з 20 до 26 травня. Щороку в ньому бере участь десь 60 пивоварень і багато з них приїжджають з інших країн. А пост Олександра і дискусію щодо його суджень читайте в нього на сторінці.

Budapest Beer Week 2019. Світлина: fb/@budapestbeerweek

CraftBeer

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of