Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Біль, дощ і крик радості на пивному фестивалі Untappd

Біль, дощ і крик радості на пивному фестивалі Untappd
Травень 10, 2019 CraftBeer

Біль, дощ і крик радості на пивному фестивалі Untappd

До нас на вихідні мали приїхати друзі, тому моя дружина вирішила, що класно буде піти всім разом на пивний фестиваль Untappd.

Не думав, що то щось цікаве, щоб про то писати, але фест відзначився цікавим моментом.

Фестиваль відбувався на стадіоні Bank of America у Шарлотт (Charlotte, Північна Кароліна) – величезний стадіон, який є домашнім для команди Panters (я не фанат американського футболу, але, звісно, для місцевих ця команда дуже знакова). Все як то є в США: гігантська територія, перед входом значна черга, яка швидко рухалась через охорону і металошукачі. Після входу всім роздавали “крихкі” (дуже ламались) пластикові келихи для куштування пива. Пивоварні розташувались на парковці перед стадіоном і на самому стадіоні – дві ці локації поєднував величезний тунель, яким можна було перейти з одного місця у інше.

Читайте також про те, як я пережив Великий Американський Пивний Фест GABF

176 пивоварень. Зайшовши на територію фестивалю, я був здивований кількістю людей. Якщо чесно, то це було перше невдоволення. Величезні черги, купа люду і лише 2 скуштованих пива за перших 20 хв. Але не встиг я обуритись цим ділом, як тут несподівано пивоварні почали “згортати лавочки” і закриватись. На цей момент ми вже змогли пробратись крізь натовп через тунель на стадіон, але народ якраз кинувся до виходу зі стадіону.

Як виявилось, всіма можливими способами – через гучномовці, на табло та увесь персонал – оголошували про насування дощу, і всі хто був на стадіоні мали його покинути та перейти у безпечне місце. Між іншим, безпечним місцем виявилась накрита площа під трибунами. Там була куууупа простору, що без проблем можна було б розмістити повноцінний фестиваль.

Читайте також про Одесу в дощі

Мене це добряче вкурвило. Віддаєш за квиток 50 баксів з особи і тут на тобі: скуштував два пива. Просто дощ і збирайся додому. Пивоварні чемненько закривались (опускали намети) і до кого я не підходив всі казали, що не наливають.

Я аж підійшов до організаторки, пані років 50-ти, з питанням: Where is beer? На що вона відповіла: No beer! Go find your shelter!!! 

Так ми і пішли до величезного холу стадіону, частина люду згуртувалась там, частина спішно покидала стадіон до того, як почнеться злива. Прогноз погоди сповіщав про дощ на найближчі 3-4 години. Я добряче засмутився. Хоча самі американці були цілком веселі, ніби нічого не трапилось.

Читайте також про форум пивоварів на рестораторів у Львові

З відра таки рясно влило, з громом, блискавкою, як у “вовчиці”, але без граду. Здавалось не буде кінця-краю. Проте за хвилин 40 все вщухло. Я радісно закричав (так, я кричав) і ми побігли надолужувати втрачений час. Людей які вернулись на фест було помітно менше. Організатори кажуть, що фест через дощ покинуло десь тисячу осіб.

Чому я роздратувався?

Ну по-перше. В американців завжди на такі заходи є нон-рефанд полісі, ніхто не повертає вартість квитків через погодні умови. Піти на фестиваль і випити два семпли по 30 грамів було б дууууже так собі.

Друге. Те що зробили організатори було правильно, мені аж страшно уявити, що було б якби при такому натовпі несподівано впав дощ. А ідея припинити розливати пиво просто геніальна: нема пива – розходишся. Жодні заклики через гучномовці і табло не будуть настільки дієвими.

Читайте також як виглядає магазин домашнього пивоваріння в США

Хоча краще, звісно, передбачити план Б на випадок дощу, наприклад, закрите приміщення. Або організовувати фести, коли менша ймовірність дощів, ближче до літа чи влітку.

Ну і на кінець про саме пиво. На фестивалі було заявлено 176 пивоварень. Продали 12,5 тисяч квитків. На мій погляд, деякі з них поставились до фестивалю дуже легковажно. Наприклад? Sierra Nevada розливали пиво з банок, а не з кеги, у Rogue були якісь фруктові IPA, Omegang стояли непримітно збоку і мали табличку видруковану на папері A4. Деякі навіть не встигли розкластись до початку забави. Тому, в своїй пивній пілігримці ми віддали перевагу місцевим, вже знайомим пивоварням. Найсмачнішою з них виявилась моя улюблена Ass Clown. Тому, мабуть, наступного разу треба буде минути фестиваль їхати до них відразу у Tap Room.

До слова, організатори визнали свої операційні помилки. Якщо коротко, то черга – то зайве, а деяких ще й завернули через погоду. Тепер думають, як тим, кого завернули і тим хто мав VIP-квиток відшкодувати вартість.

Партачка з сувенірним келихом, який ламався. Їх було лише 15 тисяч штук. “Треба було замінити їх іншими келихами. Ми не очікували, що вони ламатимуться”, – кажуть антапдівці.

“Люди очікували пива в залі, але були розчаровані. Його там не було. Крім того, був брак комунікації і народ не знав, що відбувається”, – пояснюють вони.

Сам шеф і COO Untappd Трес Сміт пояснив, що впливу на погоду вони не мають (ну звісно), і він розуміє, що загалом вийшла невесела ситуація.

“Ми засвоїли ці уроки. Ми працюємо в сфері розробки програмного забезпечення, тому звикли отримувати різні відгуки та опрацьовувати їх для вдосконалення. Те ж саме ми зробимо і в цій ситуації”, – каже Сміт.

До речі, всю відповідь організаторів можна прочитати тут. Хороший кейс.

CraftBeer:Павло

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of